Rozvoj ľudí realizujem tzv. akčným učením alebo zážitkovým vzdelávaním. Zameriavam sa na osvojenie sociálnych zručností aktívnym nácvikom, riešením modelových situácií, seba skúsenostnými rolovými hrami. Mojou potrebou je pri rozvoji inšpirovať ľudí k osobnému rastu. Cieľom rozvojových programov je inšpirovať k objavovaniu nového spôsobu vyrovnania sa so súčasnými a budúcimi výzvami. Práca s jednotlivcom a v skupine je zameraná na reálne a aktuálne záležitosti. V prípade potreby online forma vzdelávania prebieha cez platformu ZOOM alebo podľa dohody s klientom.
Aktuálne otvorené workshopy
Rozvojové programy realizujeme pre tieto kompetencie. Pre každú z nich prinášame konkrétne tréningy, workshopy alebo prednášky, ktorými podporujem a rozvíjam dané zručnosti v konkrétnej kompetencii. Tie vnímame nasledujúco:
Schopnosť komunikovať vnímam ako zručnosť jedinca vedome a harmonicky komunikovať.
To znamená hovoriť o sebe s ostatným čo najjasnejšie a najzrozumiteľnejšie, vedome ostatných počúvať, vedieť rozlišovať podstatné od nepodstatného, byť ústretový k potrebám iných a zároveň sledovať neverbálne signály partnerov komunikácie.
Schopnosť kreatívne myslieť a riešiť problémy je definovaná ako kľúčová kompetencia 21. storočia. Kreatívne myslenie sa prejavuje v každej ľudskej činnosti a v práci je nenahraditeľná. Na túto tému sa dlhodobo zameriavam s cieľom dať možnosť ľuďom zažiť svoju kreativitu, pochopiť, že sú kreatívni a ako môžu ďalej v tejto kľúčovej zručnosti rásť.
Myšlienková mapa je krásna kreatívna technika, ktorá má široké spektrum využitia. Pomáha v pracovnom ale aj osobnom živote. Ukážem Vám ako myšlienkové mapy fungujú, naučíte sa ako sa vytvárajú a v ktorých oblastiach svojho života ju môžete využívať. Myšlienkové mapy napomáhajú vidieť veci v súvislostiach, prepájať myšlienky a podporuje kreatívne myslenie.
Schopnosť byť dobrým lídrom vnímame ako schopnosť vytvoriť si otvorený vzťah, pracovať na sebe samom a pracovať s ľuďmi. Líder vie inšpirovať , má v sebe odvahu ale aj pokoru. Lídrom sa stávame vtedy, keď počúvame nielen seba a ale aj druhých, vieme reagovať na ich potreby a pritom vieme a spolu s ostatnými sledovať smer a dosahovať ciele.
Schopnosť tímovo spolupracovať vnímame ako schopnosť jedinca podieľať sa aktívne a zodpovedne na skupinových procesoch , úlohách a vzájomných otvorených vzťahoch. Znamená to poskytovať svoje vedomosti, byť prístupný k ostatným a rešpektovať ich predstavy a názory, dodržiavať dohodnuté pravidlá a nezabúdať na spoločný cieľ.
Schopnosť byť produktívny je umenie.
Prejavuje sa ako schopnosť človeka vyvíjať vlastnú iniciatívu, pracovať sústredene, pozorne , poznať svoje silné stránky, vedieť pracovať cieľavedome, plánovite a zároveň byť schopný prevziať zodpovednosť za úlohy, problémy, situácie, správanie a snažiť sa hľadať cesty k efektívnym riešeniam.